Nieuwsbrief nr.5 - 2024-2025
Beste belangstellende,
Deze nieuwsbrief bevat informatie over De Toermalijn, vrije school voor de Bollenstreek, de peuterspeelzaal en BSO. Allen die hier iets in vermeld willen hebben kunnen dit doorgeven aan de administratie: info@de-toermalijn.nl
Beste ouders, verzorgers,
We hopen dat iedereen een heel fijne vakantie heeft gehad en dat de kinderen weer uitgerust zijn gestart deze week. Ook wij zijn deze week ‘nieuw’ gestart op De Toermalijn.
We hebben begrepen dat er wat onduidelijkheid was over onze aanwezigheid en wie wij nou eigenlijk zijn, daarom in deze nieuwsbrief voorstelstukjes van zowel Greetje als van ons, zodat jullie een gezicht bij onze namen hebben.
In de komende zes weken, is onze taak met name het team zoveel mogelijk te ondersteunen in hun dagelijkse activiteiten en zorgen dat de school goed blijft draaien, zodat Maurice Wiering (de nieuwe directeur) op maandag 3 maart goed van start kan. Grote veranderingen zullen wij dus niet gaan doorvoeren.
Iedere ochtend staat een van ons bij de deur (behalve morgen; vrijdag 9 januari). Je kunt met al je vragen bij ons terecht; degene die er die dag is, neemt dit op zich en draagt – waar nodig – over. Per mail zijn wij te bereiken op: directie@de-toermalijn.nl
Wij hebben er heel veel zin in, hebben met de meeste van jullie kinderen al kennis gemaakt en we kijken uit naar de aankomende zes weken waarin we het driekoningenspel gaan zien, het Kaarsjesfeest/Maria lichtmis beleven en carnaval gaan vieren!
Hartelijke groet,
Namens het hele team,
Monique van den Bosch en Jacqueline Braak
Even voorstellen
Beste ouders, verzorgers,
Mijn naam is Jacqueline Braak en ik zal de komende twee maanden, samen met Monique van den Bosch, de directietaken op De Toermalijn waarnemen.
Ik werk nu zo’n acht jaar voor Ithaka, eerst als kwartiermaker voor Vrijeschool Castricum, vervolgens heb ik 1,5 jaar op de Rudolf Steinerschool in Alkmaar vervangen toen de toenmalig directeur met ziekteverlof ging en daarna ben ik voor kortere (maar ook langere tijd) op meerdere scholen werkzaam geweest. Op dit moment werk ik ook nog op de Rudolf Steinerschool Haarlem, locatie Duitslandlaan, op De Sterrenzanger in Oudorp en nog een heel klein beetje op Vrije School Parcival in Amstelveen, daarom zullen jullie mij iets minder vaak zien dan Monique.
Ik ben in ieder geval alle dinsdagen aanwezig en daarnaast om de week op vrijdag (maar soms is dat donderdag).
Naast mijn passie voor het vrijeschool onderwijs, houd ik heel erg van paarden waar ik actief mee rijd en men. Verder woon ik in Castricum, ben ik getrouwd en hebben we twee dochters van 13 en 12 jaar oud.
Ik kijk ernaar uit om jullie de komende tijd te ontmoeten en ik hoop dat ik de school zinvol kan ondersteunen tot Maurice Wiering zal starten op 1 maart!
Hartelijke groet,
Jacqueline Braak
Beste ouders/verzorgers
Mijn naam is Monique van den Bosch en ik zal de komende twee maanden samen met Jacqueline Braak, de directie taken op mij nemen.
Ik werk al vier jaar bij de peuterspeelzaal en naschoolse opvang. Bij de opvang ben ik naast pedagogisch medewerker, leidinggevende en pedagogisch coach/ beleidsmedewerker.
De aankomende twee maanden ben ik dinsdag en woensdagmorgen werkzaam op de opvang. Maandag, woensdagmiddag, donderdag en om de week op vrijdag zal ik aanwezig zijn op school.
Dit jaar ben ik begonnen met de beroepsopleiding antroposofie in Zeist. Ik ben getrouwd en heb een gezellig maar druk gezin met vier kinderen. Als ik niet aan het werk ben kun je mij vinden in het bos of op het strand samen met mijn hond. Ook sta ik graag in de keuken en ben altijd creatief bezig.
Mocht je vragen hebben of andere zaken dan spreek ik jullie graag.
Beste ouder(s)/verzorger(s),
In deze nieuwsbrief stel ik me graag aan jullie voor. Mijn naam is Greetje Kruidhof. Afgelopen maandag ben ik gestart als interim IB op De Toermalijn. Ik vervang daarmee Esther tot de komst van een nieuwe vaste intern begeleider.
Deze week ben ik gestart met kennismaken met de leerkrachten en de klassen. Ik heb een uitgebreide overdracht van Esther gekregen. Zo snel mogelijk zal ik de lopende trajecten rondom leerlingen oppakken. Wanneer er vragen zijn of er behoefte is aan contact, ben ik goed bereikbaar via de mail: gkruidhof@de-toermalijn.nl en kunnen we een (bel)afspraak maken. Op maandag, woensdag en donderdag ben ik op school aanwezig en kunnen jullie mij ook ontmoeten bij de ingang.
Met hartelijke groet,
Greetje Kruidhof
klas 4
Er heerst een gezellige, fijne sfeer in de klas zo vlak na de kerstvakantie. Deze week werden we verrast door een fantastische chocoladetaart die Axel mee naar school nam. De taart werd uiteraard weer eerlijk verdeeld! We hebben de smaak goed te pakken.
We zijn de laatste week van de eerste breukenperiode ingegaan en ronden dat deze week af. We stampen en klappen vrolijk breukenrijen door de klas, iedereen schrijft een eigen rij op en dat gaan we dan oefenen. Iedere breuk heeft namelijk een eigen ritme. Na deze week laten we de stof even los om het goed te laten bezinken en daarna pakken we het uiteraard weer op in een volgende breukenperiode.
Deze week en volgende week genieten we van de lessen van onze stagiaire Dionne die ons meeneemt in de wereld van het runenschrift. Ook leert zij de kinderen om hun naam in runentekens te kerven in een stok die zij zelf in het bos gezocht hebben. Met deze stokken gaan we stafrijm oefenen in de eerstvolgende taalperiode. In kleine groepjes gaan de kinderen met het houtsnijden aan de slag. Een secuur werkje dat alle aandacht vraagt.
Tijdens de kerstvakantie hadden veel kinderen (net als juf) lekker in de sneeuw gespeeld. We hebben bij het schilderen dan ook mooie sneeuwpoppen getekend met filiakrijt en daar vervolgens een winterse achtergrond bij getekend.
klas 6
De zesde klas zit midden in de periode geometrie of meetkunde. Ze leren de passer gebruiken en maken daar veel mooie constructies mee. De afmaaktijd is populair, want dan kunnen deze heerlijk ingekleurd worden en ontstaan er ware kunstwerkjes.
de driekoningen zijn onderweg
Nationale Voorleesdagen
De Nationale Voorleesdagen 2025 van 22 januari tot en met
1 februari.
Tijdens De Nationale Voorleesdagen draait het om voorlezen aan kinderen van 0 tot 6 jaar, die zelf nog niet kunnen lezen of net het lezen hebben geleerd. Voorlezen heeft namelijk heel wat voordelen, zoals een positief effect op de woordenschat en het tekstbegrip. Bovendien ontwikkelen kinderen naast hun taalgevoel ook een beter inlevingsvermogen.
Voorlezen gaat voor!
Op zaterdag 1 februari is de Peuter- en Kleutermarkt in Bibliotheek Hillegom
Peuter- en Kleutermarkt Hillegom
Peuter- en Kleutermarkt
Zaterdag 1 februari 2025, van 10:00 tot 12:00 | de Bibliotheek Hillegom
Kosten: Gratis, op inloop
Bibliotheek Bollenstreek heeft die periode leuke activiteiten :
De officiele website voor de nationale voorleesdagen is :
De Nationale Voorleesdagen 2025 | Officiële website | Hebban.nl
2024-2025 | ||
maandag 13 januari 2025 | start Cito klas 1 t/m 5 | |
vrijdag 17 januari 2025 | inloop geïnteresseerde ouders 8.45-9.45 uur | |
vrijdag 17 januari 2025 | Voor Ieder1 - 8.30-9.30 uur | |
woensdag 22 januari 2025 | speeluurtje in de kleuterklas tussen 13.00 en 14.00 uur | |
zondag 26 januari 2025 | Tuinochtend 10.00 - 12.00 uur | |
woensdag 29 januari 2025 | soepcafé en winkeltje | |
maandag 3 februari 2025 | Maria Lichtmis-Kaarsjesfeest | |
vrijdag 7 februari 2025 | schooltuinmiddag klas 4 (14.30-15.30) | |
vrijdag 21 februari 2025 | Carnaval | |
maandag 24 februari 2025 t/m vrijdag 28 februari 2025 | Voorjaarsvakantie |